Субота, 3 Грудня, 2022
Головна Сторінка » Кінне поло – гра аристократів

Кінне поло – гра аристократів

за interesno
0 коментар
  • 1. Кінне поло вважається найдавнішою командною грою у світі, яка з’явилася понад дві тисячі років тому і була широко поширена в Персії та Індії. Саме в Індії з цією грою і познайомилися офіцери англійської армії, завдяки яким поло поширилося і Європою. Саме слово “поло” теж прийшло з Індії і перекладається як “деревина”. Ключки для цієї гри виготовляються із дерева. Цікаво, що в Індії у поло грають не лише на конях, а й на слонах.
  • 2. Завдяки англійцям поло стало не просто популярною народною забавою, а видом спорту з правилами, що дозволяють проводити змагання, зокрема й міжнародні. Перша, документально підтверджена, гра в поло в Англії відбулася 1869 року. До речі, спочатку англійці називали цей вид спорту «хокей на коні». З Англії поло поширилося як по Європі, а й у всьому світі. Наприклад, 1875 року в поло почали грати навіть у далекій Аргентині.
  • 4. Глядачі, які спостерігають за матчем, одразу помітять, що поле для кінного поло набагато більше футбольного. Його довжина становить 275 метрів, а ширина близько 180. До складу кожної команди входять чотири наїзники, мета яких – вразити ворота суперника, ширина яких становить 7 метрів 30 сантиметрів. Гравці «озброєні» спеціальними ключками, а діаметр м’яча – близько 8 сантиметрів. Найчастіше гра складається із шести періодів (чакерів), тривалість кожного з них становить сім хвилин.
  • 5. Навіть за короткий період коні встигають добряче вибити дерни на полі, тому в перервах можна побачити цікаве видовище — глядачі виходять на газон і допомагають працівникам вбивати шматки дерну на своє місце. Для гри використовують спеціальну породу коней – поло-поні. Лідером з їхнього розведення є Аргентина. Вартість кожного коня близько 50 000 доларів. При цьому у кожного спортсмена їх кілька, міняти їх можна навіть протягом гри.
  • 6. Кінне поло навіть входило до програми п’яти Олімпіад: у 1900, 1908, 1920, 1924 та 1936 роках. У повоєнні роки поло виключили зі списку олімпійські види спорту. Причому, зроблено це було з дуже цікавим формулюванням: у 1924 та 1936 роках. перевага спортсменів з Аргентини була настільки очевидною, що МОК вирішив – навіщо проводити змагання з кінного поло, якщо переможець відомий заздалегідь. З 1987 року проходять чемпіонати світу з кінного поло.
  • 7. Саме в Аргентині живе і найтитулованіший у світі гравець у кінне поло. Звати його Адольфо Камб’ясо. Для шанувальників цього виду спорту Камб’ясо – справжня легенда. Але, кінне поло далеко не найпопулярніша гра у світі. Тому зірки аргентинського футболу відомі у спортивному світі набагато більше, ніж Адольфо Камб’ясо.
  • 8. Під час матчу команди змінюються брамою після кожного забитого м’яча. Пояснюється це тим, що одній із команд доводиться грати проти сонця, яке сліпить очі. Обмін воротами необхідний, щоб зрівняти шанси суперників. В принципі, сонце впливає на гравців та інших видів спорту, але ніде більше воротами так часто не змінюються.
  • 9. Ключки для гри в кінне поло найчастіше виготовляють із бамбука. Іноді застосовують вербу та комбіновані матеріали. За правилами цього виду спорту ключку дозволяється тримати лише у правій руці. Чи можуть грати в поло лівші? Звісно, ​​можуть. Але і для них винятків не робиться, ключку доводиться тримати у незручній правій руці.
  • 10. Незважаючи на те, що до програми Олімпійських ігор кінне поло не включали багато років, федерація цього виду спорту не втрачає надії повернутися до олімпійської сім’ї. В даний час кінне поло культивується більш ніж у 70 країнах світу. Лідерами є Аргентина, Англія, Австралія, США, Індія, Пакистан.

You may also like

Залишити коментар

Interesno Media Company

У світі існує багато таємниць та загадок. На сайті ми публікуємо тільки цікави факти та розкриваємо таємниці нашого світу! З INTERESNO – цікаво та можна засвоїти нові знання

Media Company – All Right Reserved. Designed and Developed by WebFaza