Субота, 3 Грудня, 2022
Головна Сторінка » Цікаві факти про бальзам «зірочка»

Цікаві факти про бальзам «зірочка»

за interesno
0 коментар

Бальзам «Зірочка» був в аптечках практично кожної сім’ї, причому застосування його було неймовірно широким: при застуді, головних болях, травмах, болях у м’язах і так далі. Мазь справді допомагала, або просто люди вірили в її неймовірні лікувальні властивості і незабаром після того, як натирали хворе місце, говорили, що настало суттєве полегшення.

Поставлялася до нас ця мазь із В’єтнаму, де була розроблена ще в середині ХХ століття. Виробництвом займалася фармацевтична компанія Danapha Pharmaceutical JSC. У В’єтнамі ця мазь називалася «Cao Sao Vang», що у перекладі означало «Велика Золота Зірка», але її називали просто «зірочка».

Незабаром купити в’єтнамське «чудо» можна було купити в будь-якій аптеці, в нашу країну бальзам завозили у величезних кількостях і коштував він порівняно недорого. Виготовляли «зірочку» з натуральних компонентів, склад бальзаму входили: бджолиний віск, камфора, м’ята, гвоздична та евкаліптова олія. Мазь пакували в маленьку металеву баночку із зображенням жовтої зірки.

Говорили, що на батьківщині, у В’єтнамі, цей бальзам використовували здебільшого для того, щоб усунути свербіж після укусів комах, яких у країні живе надлишок. А ось у нас спектр застосування значно розширився. При головному болі натирали віскі, при нежиті мазь наносили на крила носа, при застуді натирали груди та спину замість гірчичників. Іноді явно перевищували дозування і шкіра починала лущитись.

Усі, кому доводилося відкривати бальзам «зірочка», переконувалися, що це не так просто. Доводилося навіть катати баночку рубом по твердій поверхні. Але така щільність упаковки пояснювалася тим, що герметично закрита баночка дозволяла надовго зберегти корисні властивості «зірочки». Оптимальний термін зберігання такої мазі — чотири роки.

Виробництвом бальзаму “Велика Золота Зірка” у В’єтнамі займалися кілька фармацевтичних заводів. Пік популярності припав на першу половину вісімдесятих років, коли щороку випускалося до 20 мільйонів баночок бальзаму. Нині такого попиту у світі вже немає, відповідно, і обсяг виробництва скоротився у кілька разів.

Застосовувати бальзам «зірочка» можна лише зовнішньо. Найменше попадання на слизову оболонку викликає неприємне печіння. Навіть незважаючи на те, що до складу бальзаму входять натуральні компоненти, деякі пацієнти мають індивідуальну непереносимість, контакт зі шкірою викликає сильну алергію, і лікування доводиться негайно припиняти.

Наш народ любить знайти найнесподіваніші способи застосування найрізноманітніших речей. Ось і «Велика Золота Зірка» не завжди використовувалася лише для лікування. Його вважали добрим засобом для боротьби з тарганами. А ще трохи наносили на дивани. Сильний запах відлякував домашніх кішок і собак, котрі любили повалятися на них.

Ми звикли до того, що в’єтнамський бальзам пакувався у жерстяну коробочку. Мазі там було лише кілька грамів, але їх вистачало надовго. Згодом асортимент «Великої Золотої Зірки» розширився, бальзам почали виробляти у вигляді мазі. В аптеки почали надходити рідкі розчини та олівці для інгаляцій.

Залишити коментар

Interesno Media Company

У світі існує багато таємниць та загадок. На сайті ми публікуємо тільки цікави факти та розкриваємо таємниці нашого світу! З INTERESNO – цікаво та можна засвоїти нові знання

Media Company – All Right Reserved. Designed and Developed by WebFaza