Четвер, 8 Грудня, 2022
Головна Сторінка » Цікаві факти про банки

Цікаві факти про банки

за interesno
0 коментар

Банки є не від’ємною частиною сучасного світу та причеті до життя, діяльності людини, підприємства чи держави. Ми підготували для вас кілька цікавих фактів про банки. Отож читайте …

  1. Першими установами, які брали на зберігання гроші і цінності, були храми. Наприклад, жителі древніх Афін тримали свої заощадження в храмах Акрополя, а середньовічні європейці нерідко зберігали гроші в монастирях.
  • 2. Слово «банк» має італійське походження. Словом banco (в перекладі з італійської – лава, стіл, лавка) в XV-XVI ст. у Венеціанській республіці називали лавки, на яких міняйли і лихварі розкладали монети і ділові папери. Якщо лихвар розорявся і не міг виплатити гроші за своїми платіжними зобов’язаннями, то цю лавку ламали об його голову. Від італійського banco rotto ( «зламана лава») походить сучасна слово «банкрут».
  • 3. У середньовічній Європі Римські Папи строго забороняли давати гроші в борг під відсотки: наживатися на фінансові ускладнення одновірців вважалося страшним гріхом. Тому в 1179 році Папа Олександр III оголосив міняв і лихварів закоренілими грішниками і заборонив допускати їх до причастя. Крім того, тодішніх «банкірів» не дозволяли ховати на освяченій землі, тому їх, як і самогубців, закопували за огорожею кладовищ.
  • 4. На відміну від християнства, іудаїзм не забороняє віруючим займатися лихварством, тому абсолютна більшість середньовічних «банкірів» було євреями. До речі, саме те, що багато юдеїв були міняйлами і лихварями, часто призводило до єврейських погромів, підбурювачами яких були зневірені боржники.
  • 5. Як і ортодоксальне християнство, іслам також забороняє лихварство. Тому банки в мусульманських країнах ніколи не позичають гроші під відсоток. А ще ісламські банки не приймають в якості вкладів гроші, зароблені на продажу алкоголю, тютюну, порнографії і … свинини! Крім цього, мусульманські банкіри намагаються не мати ніяких справ з доходами від азартних ігор.
  • 6. Найстаріший діючий банк в світі – це італійський Banca Monte dei Paschi di Siena. Він відкрився в 1472 році в місті Сієнні. До недавнього часу найстарішим діючим банком в світі вважався швейцарський банк Wegelin & Co, заснований в 1466 році, проте він припинив свою діяльність в січні 2013 року.
  • 7. Банки півночі Італії видають фермерам кредити під заставу … сиру. Головки пармезану банк зберігає 2-3 роки в спеціальному сховищі, поки вони не дозріють. Якщо сировар не встигає виплатити кредит до моменту дозрівання пармезану, банк продає сир і відшкодовує свої збитки.
  • 8. У сучасній Швейцарії діє близько 400 банків, в яких зберігаються вклади на загальну суму приблизно в 52 трильйона доларів США. Цікаво, що в одному з них існує рахунок на 13 швейцарських франків, відкритий на ім’я В.І. Леніна в 1902 році і до цих пір не спустошений.
  • 9. Якщо вірити Книзі рекордів Гіннеса, найбільшим пограбуванням банку є масовий вивіз цінностей з Рейхсбанку Німеччини в 1945 році. Тоді в невідомому напрямку зникли велика частина золотого запасу III Рейху і багато культурних цінностей, викрадених нацистами з європейських музеїв, загальною вартістю приблизно 5 мільярдів доларів (у перерахунку на сучасні ціни).

Залишити коментар

Interesno Media Company

У світі існує багато таємниць та загадок. На сайті ми публікуємо тільки цікави факти та розкриваємо таємниці нашого світу! З INTERESNO – цікаво та можна засвоїти нові знання

Media Company – All Right Reserved. Designed and Developed by WebFaza