Головна Сторінка » Цікаві факти про хокей на траві

Цікаві факти про хокей на траві

за interesno
0 коментар

Хокей на траві популярний набагато менше, ніж, наприклад, хокей з шайбою або м’ячем. Тим часом, ця гра відома ще з давніх-давен, а в даний час до Міжнародної федерації хокею входять понад 130 країн з усіх континентів нашої планети. Крім Антарктиди, зрозуміло.

Ігри з ключками і м’ячем були популярні у різних народів, досить сказати, що на одній з єгипетських пірамід, яка знаходиться в містечку Бені Хасан, було виявлено зображення двох гравців, які вели боротьбу за м’яч за допомогою ключок. Подібні ігри були відомі також у стародавніх японців та індіанців. А саме слово «хокей» у перекладі з давньофранцузького означає «пастуша палиця з гачком». Можливо, що саме пастухи і почали першими ганяти м’яч своїми палицями.

Як вид спорту хокей на траві оформився в Англії в середині XIX століття, перші правила гри були опубліковані в 1852, хокей на траві швидко завоював популярність по всій країні, а першим клубом, що культивував цей вид спорту, став «Блекхіт» з Лондона. Наприкінці XIX століття хокейні команди були утворені у двох конкуруючих університетах Англії – Кембриджі та Оксфорді, які почали проводити між собою регулярні матчі.

Поступово хокей на траві почали культивувати і в інших країнах світу, перша міжнародна зустріч була проведена в 1895 році, зустрілися команди Уельсу та Ірландії. Поширювали гру планетою, насамперед, військовослужбовці Британської армії, які служили колоніях цієї імперії. З 1908 року хокей на траві став олімпійським видом спорту, з 1980 року до боротьби за нагороди Олімпіад включилися і жінки. Найтитулованішою збірною на даний момент є Індія.

У складі кожної команди на поле виходять одинадцять гравців, включаючи воротаря. Матч складається із двох таймів по 35 хвилин. А Європейська хокейна ліга проводить матчі в іншому форматі – 4 тайми, тривалість кожного з них 17,5 хвилин. Грають у хокей на траві на полі розміром 80-90 метрів завдовжки та 50-55 метрів завширшки. Польовим гравцям заборонено чіпати м’яч не лише рукою, а й ногою, це дозволяється лише воротарям.

Грають м’ячем, діаметр якого не повинен перевищувати 7,4 сантиметри, а маса в межах 156-163 г. Виготовляють м’яч з повсті та пробки та забарвлюють у білий колір. Ключки виготовляють з різних матеріалів, їх вага має обмеження – не більше 737 г.

М’яч у цьому виді спорті летить із значно меншою швидкістю, ніж шайба на льоду. Тим не менш, гравці повинні використовувати захисне спорядження: рукавички, щитки на гомілки, спеціальне взуття. А захист воротарів виглядає ще більшим.

Хокей на траві захоплювалися багато відомих особистостей, які прославилися не тільки у спорті. Наприклад, британський принц Ендрю в юності виступав за команду Gordonstoun School, а легенда світового кінематографа Чарлі Чаплін входив до складу Khanos Company Hockey Team. Індійський хокеїст Діан Чанд тричі був олімпійським чемпіоном, а потім став письменником, одна з його книг, присвячена улюбленій грі, носить назву — «Гол».

Хокей на траві має і «молодший брат» — гру, яка називається індорхокей. З’явилася вона у Німеччині у другій половині минулого століття. Матчі проходять не на відкритих полях, а у приміщеннях. Майданчик вдвічі менший, а гравців у кожній команді 6, а не 11. Гра триває 2 тайми по 20 хвилин. З’явився індорхокей не від «хорошого життя», європейський клімат не давав можливості повноцінно тренуватися і грати в хокей на траві цілий рік, тому довелося йти під дах.